RODZAJE IZOLACJI CIEPLNYCH
Izolacja
Płyty warstwowe, które stosujemy są nowoczesnym materiałem budowlanym stosowanym jako elementy elewacji ściennej i pokrycia dachowego w budownictwie przemysłowym, handlowo-usługowym, sportowym, rolniczym oraz kontenerowym. W porównaniu do innych, tradycyjnych materiałów budowlanych charakteryzują się:

WEŁNA MINERALNA
Wełna mineralna ma bardzo niski współczynniki przewodzenia ciepła pozwalającym na uzyskanie znacznych oszczędności energii. Charakteryzuje się dużą odpornością ogniową (niepalnością – płyty z rdzeniem z wełny mineralnej). Posiada również dobre właściwości akustyczne. Cechują się prostą i łatwą konserwacją wykonanych dachów i całych obiektów z płyt warstwowych oraz estetyką wykonania i możliwością zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych w obiektach.

STYROPIAN
Płyty wypełnione styropianem charakteryzują się przede wszsytkim małym ciężarem jednostkowym. Posiadają niski współczynniki przewodzenia ciepła pozwalającym na uzyskanie znacznych oszczędności energii. Cechują się nie rozprzestrzenianiem ognia (płyty z rdzeniem styropianowym). Akustyka przy zabudowach sprawdza się bardzo dobrze. Wyróżniają się także prostą i łatwą konserwacją wykonanych dachów i całych obiektów z płyt warstwowych oraz estetyką wykonania i możliwością zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych w obiektach.

PIANKA POLIURETANOWA
Płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR), mocowana do konstrukcji wsporczej przy pomocy łącznika przechodzącego przez całą grubość płyty. Są to płyty o uniwersalnym charakterze i nadają się na obiekty o różnorodnym przeznaczeniu. Płyty te to przykład nowoczesnego produktu łączącego w sobie najlepsze osiągnięcia współczesnej technologii poliuretanowej w zakresie rdzenia oraz mechanicznej sztywności przetoczenia trapezowego.
KONTENERY MAGAZYNOWE
MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH
Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.
Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.
Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.
Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.
Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.
W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.
Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.
Zdarza się, że klient, który potrzebuje zakupić magazyn dla swojej firmy nie do końca wie jakie musi spełniać on warunki, aby był bezpieczny i funkcjonalny. Zapewniamy doradztwo zarówno w kwestii doboru wielkości kontenera, rodzajów poszycia jakie jest wymagane przy przechowywaniu konkretnych substancji chemicznych jak i odpowiednim doborze urządzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Nasze rozwiązania zawsze są konsultowane z uprawnionymi przedstawicielami Straży Pożarnej – co daje nam pewność że zastosowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi kontenera, jak minimalizują ryzyko zagrożenia dla środowiska. W związku z tym, że nie prowadzimy produkcji seryjnej jesteśmy w stanie dopasować się do każdego wymogu naszego klienta, zaczynając od wielkości magazynu, jego powierzchni, zastosowanych materiałów i zamontowanych urządzeń, kończąc na kolorze, wykończeniu estetycznym i wyposażeniu dodatkowym.

Jola Podkowa
inspektor ochrony przeciwpożarowej
tel.: +48 539 828 160
mail: jola@ikapol.net

Kinga Gromnicka
inspektor ochrony przeciwpożarowej
tel.: +48 531 113 435
mail: kinga@ikapol.net

Łukasz Rybak
serwis / montaż / gwarancja
tel.: +48 506 924 136
mail: konstrukcje@ikapol.net
Formularz kontaktowy
Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś informacji na stronie. Zostaw swój numer telefonu wraz z adresem pocztowym, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w wyborze oferty.