IKAPOL Magazynowanie substancji niebezpiecznych | PRODUCENT KONTENERÓW CHEMICZNYCH

ZADZWOŃ: +48 531 113 435 | kinga@ikapol.net | +48 68 362 62 70 | biuro@ikapol.net

RODZAJE IZOLACJI CIEPLNYCH
Izolacja

Płyty warstwowe, które stosujemy są nowoczesnym materiałem budowlanym stosowanym jako elementy elewacji ściennej i pokrycia dachowego w budownictwie przemysłowym, handlowo-usługowym, sportowym, rolniczym oraz kontenerowym. W porównaniu do innych, tradycyjnych materiałów budowlanych charakteryzują się:

WEŁNA MINERALNA

Wełna mineralna ma bardzo niski współczynniki przewodzenia ciepła pozwalającym na uzyskanie znacznych oszczędności energii. Charakteryzuje się dużą odpornością ogniową (niepalnością – płyty z rdzeniem z wełny mineralnej). Posiada również dobre właściwości akustyczne. Cechują się prostą i łatwą konserwacją wykonanych dachów i całych obiektów z płyt warstwowych oraz estetyką wykonania i możliwością zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych w obiektach.

STYROPIAN

Płyty wypełnione styropianem charakteryzują się przede wszsytkim małym ciężarem jednostkowym. Posiadają niski współczynniki przewodzenia ciepła pozwalającym na uzyskanie znacznych oszczędności energii. Cechują się nie rozprzestrzenianiem ognia (płyty z rdzeniem styropianowym). Akustyka przy zabudowach sprawdza się bardzo dobrze. Wyróżniają się także prostą i łatwą konserwacją wykonanych dachów i całych obiektów z płyt warstwowych oraz estetyką wykonania i możliwością zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań architektonicznych i budowlanych w obiektach.

PIANKA POLIURETANOWA

Płyty warstwowe z rdzeniem ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR), mocowana do konstrukcji wsporczej przy pomocy łącznika przechodzącego przez całą grubość płyty. Są to płyty o uniwersalnym charakterze i nadają się na obiekty o różnorodnym przeznaczeniu. Płyty te to przykład nowoczesnego produktu łączącego w sobie najlepsze osiągnięcia współczesnej technologii poliuretanowej w zakresie rdzenia oraz mechanicznej sztywności przetoczenia trapezowego.