Kontener do przechowywania substancji
łatwopalnych oraz wybuchowych

Utrzymania stałej temperatury wewnętrznej w zakresie 5-25°C

Solidna konstrukcja ramowa z profili zamkniętych i kształtowników walcowanych. Wszystkie ściany boczne, dach, drzwi i podłoże całkowicie izolowane. Ściany boczne i dach wykonany z izolacji 100 mm (wełna mineralna – niepalna) REI 120 minut; drzwi stalowe z ognioodpornością REI 120. Założenie utrzymania stałej temperatury wewnętrznej w zakresie 5-25°C w wersji z klimatyzatorem przez cały rok. Urządzenia mechaniczne i instalacja w opcji EX (przeciwwybuchowa) – klimatyzator w opcji EX; wentylator 10 wymian powietrza/h w opcji EX; 2 punkty oświetleniowe EX; grzejnik EX wersji z klimatyzacją i gniazdo elektryczne EX.

Podłoże kontenera:
Na całej powierzchni podłogi wykonana wanna ociekowa z 3 mm stali, pokryta zdejmowanym ocynkowanym rusztem, wnętrze wanny zabezpieczone powłoką chemoodporną dobraną na podstawie załączonych kart charakterystyki i nie wchodząca w reakcję w razie wycieku.

SZCZEGÓŁY:

Wymiary zewnętrzne podane, bez uwzględnienia dodatkowego wyposażenia.

• długość zewnętrzna kontenera: 5000 mm
• głębokość zewnętrzna kontenera: 4200 mm
• wysokość zewnętrzna kontenera: 2500 mm
• rampa najazdowa: 1200 x 1200 mm

URZĄDZENIA ZNAJDUJĄCE SIĘ W KONTENERZE:

• WENTYLATOR WYCIĄGOWY EX
Wentylator z topikową klapą przeciwpożarową EIS 120 oraz sterownikiem dwustopniowymi. Instalacja składa się z wentylatora wyciągowego EX wraz z topikową klapą ppoż. EIS 120, kratki nawiewnej z topikową klapą ppoż. EIS 120 umieszczonej w dolnej części przeciwległej ściany kontenera oraz falownika umożliwiającego płynna regulację wentylatora. Rozwiązanie to zapewnia wentylację wyciągową płynnym trybem pracy zapewniającym 4 lub 10 wymian na godzinę. Rozwiązanie uwzględnia okablowanie, automatykę i skrzynkę elektryczną.

• KLIMATYZATOR KANAŁOWY 5KW EX
Jednostka wewnętrzna w wersji EX montowana na krótszym boku pod sufitem wewnątrz kontenera. Jednostka zewnętrzna montowana na krótszym boku na zewnątrz kontenera. Rozwiązanie zapewnia ogrzewanie i klimatyzacje zapewniając założoną temperaturę (5-35st.C) wewnątrz kontenera. Zakres temperatur zewnętrznych zapewniających poprawną pracę urządzenia wynosi -22 st. C do 50 st. C. Dostarczane z okablowaniem, orurowaniem, automatyką i skrzynką rozdzielczą.

• LAMPA PODŁUŻNA EX ATEX 2 X 36 W

MAGAZYNY, KONTENERY MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH
MAGAZYNY, KONTENERY PRZECIWPOŻAROWE / OGNIOODPORNE
RODZAJE KONTENERÓW
MAGAZYNOWANIE

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Zastosowanie ma wkładka chemoodporna w wannie ociekowej. Automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.

KONTAKT

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś informacji na stronie. Zostaw swój numer telefonu wraz z adresem pocztowym, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w wyborze oferty.

MAPA DOJAZDU

IKAPOL Sp. z o.o.
ul. Żarska 9B, 68-213 Lipinki Łużyckie
NIP: 9282097741 | REGON: 387009001 | KRS: 0000859253

tel.: +48 539 828 160
tel.: +48 531 113 435

tel.: +48 68 362 62 70
mail: biuro@kontenery-chemiczne.pl
mail: biuro@ikapol.net

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00-15:00
sobota: nieczynne

social media:

facebook: