KONTENERY MAGAZYNOWE DO CZASOWEGO PRZECHOWYWANIA ODPADÓW

w rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.)

Kontenery magazynowe wbudowane w ścianę budynku. Działają na zasadzie „regału przepływowego”. Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół. Pojemniki wyjmowane są od strony rozładunkowej.

W tym systemie palety przechowywane są zgodnie z zasada pierwszy wszedł, pierwszy wyszedł (FIFO). Ten rodzaj magazynów przygotowujemy pod indywidualne potrzeby klienta. Długość, szerokość i głębokość zależy od ilości i rodzaju przechowywanych substancji. Zastosowane urządzenia pracują bez ingerencji człowieka. Automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące. Magazyn może być z utrzymaniem temperatury. Dla substancji łatwopalnych montujemy urządzenia w opcji EX (dział przechowywanie farb i lakierów).

DZIAŁAJĄCE-NA-ZASADZIE--REGAŁU-PRZEPŁYWOWEGO

TEMPERATURA PRZECHOWYWANIA:
5-25°C przez cały rok

Kontenery magazynowe działające na zasadzie regału przepływowego – 2° (stopień) emisji do tzw. przechowywania pasywnego.

KONTENERY MAGAZYNOWE

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Zastosowanie ma wkładka chemoodporna w wannie ociekowej. Automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.

KONTAKT

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś informacji na stronie. Zostaw swój numer telefonu wraz z adresem pocztowym, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w wyborze oferty.

Wysyłając formularz akceptujesz naszą Politykę prywatności
MAPA DOJAZDU

IKAPOL Sp. z o.o.
ul. Żarska 9B, 68-213 Lipinki Łużyckie
NIP: 9282097741 | REGON: 387009001 | KRS: 0000859253

tel.: +48 539 828 160
tel.: +48 531 113 435

tel.: +48 68 362 62 70
mail: biuro@kontenery-chemiczne.pl
mail: biuro@ikapol.net

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00-15:00
sobota: nieczynne

social media:

facebook: