KONTENERY MAGAZYNOWE DO PRZECHOWYWANIA SUBSTANCJI ŁATWOPALNYCH CIEKŁYCH
w rozumieniu rozporządzenia CLP (KWASY / ZASADY / SOLE)
Kontenery magazynowe do przechowywania substancji pirotechnicznych. Substancja przechowywana: materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°c przez cały rok.
WARUNKI MAGAZYNOWANIA (podstawy prawne):
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27 października 2010 r. W sprawie pomieszczeń magazynowych i obiektów do przechowywania materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.
Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, obwieszczenie Ministra Rozwoju z dnia 22 stycznia 2016 r. W sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy produkcji, transporcie wewnątrzzakładowym oraz obrocie materiałów wybuchowych, w tym wyrobów pirotechnicznych. Ustawa z dnia 21 czerwca 2002r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego. Jednolity tekst rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie na rok 2018.

TEMPERATURA PRZECHOWYWANIA:
5-25°C przez cały rok
WANNA OCIEKOWA:
wkładka chemoodporna
Ze względu na rodzaj emisji przechowywanych substancji wyróżniamy dwa stopnie emisji i dopasowaliśmy dla Państwa dwa rodzaje kontenerów:
AKTYWNY (1° emisji)
to kontenery w których występuje tzw. okresowa emisja. Do kontenerów można wejść i w których następuje okresowe przelewanie, pobieranie próbek lub inne prace. Mamy tu do czynienia z przechowywaniem aktywnym. Sugeruje się zastosowanie blokady drzwi, która przed wejściem pracownika dodatkowo wymusza wentylację całego pomieszczenia. Po dodatkowej wentylacji blokada zwalnia drzwi i można bezpiecznie wejść do środka.
KONSTRUKCJA KONTENERA:
ŚCIANY / DACH / DRZWI:
PODGŁODA:
URZĄDZENIA:
KONSTRUKCJA KONTENERA:
KLIMATYZATOR DWUFUNKCYJNY Z OPCJĄ GRZANIA I CHŁODZENIA
GRZEJNIK (WSPOMAGAJĄCY KLIMATYZATOR)
WENTYLATOR
SYSTEM LOGICZNEGO STEROWANIA WENTYLACJĄ GAZEX
SYGNALIZACJA ZANIKU PRACY WENTYLATORA
OFERUJEMY WYKONANIE DOKUMENTACJI:
• projekt konstrukcji z określonym obciążeniem na wiatr i śnieg
• obliczenia statyczne konstrukcji
• projekt podwykonawczy elektryczny
• dokumentacja odbiorowi instalacji elektrycznych (pomiary elektryczne)
• protokół z pomiarów skuteczności wentylacji mechanicznej
• procedura postępowania awaryjnego w przypadku rozszczelnienia wewnątrz kontenera
• protokół z badania szczelności wanny wychwytowej PN-EN ISO 3452-1:2013-08
KONTENERY MAGAZYNOWE
MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH
Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.
Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.
Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.
Zastosowanie ma wkładka chemoodporna w wannie ociekowej. Automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.
Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.
W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.
Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.
TÜV NORD ISO 9001 | TÜV NORD ISO 15614-1:2008 | WPQR | TÜV SUD ISO 3834-2:2007
CERTYFIKATY I DOPUSZCZENIA






Nasza produkcja, urządzenia i system pracy pod stałą kontrolą – TÜV SUD. Mamy prawo do budowania wszelkiego rodzaju pomieszczeń, hal, magazynów wielkopowierzchniowych związanych z gruntem i nadawać im certyfikację CE – dotyczy to całej Europy. Posiadamy certyfikat TÜV SUD dokumentujący zgodność naszych działań z normą PN-EN ISO 3834-2:2007 spełniająca wymagania jakości procesów spawania. Certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji – zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. (Rozporządzenie CPR), niniejszy certyfikat odnosi się do wyrobu budowlanego: STALOWE ELEMENTY KONSTRUKCJE spawane i skręcane w klasie wykonania do EXC3; metoda deklarowania zgodności: 3a według normy EN-1090-1:2009+A1:2011; charakterki deklarowane na podstawie przeprowadzonego przez producenta. Posiadamy certyfikat TÜV NORD dokumentujący zgodność naszych działań z normą PN-EN ISO 9001 w zakresie handlu środkami ochrony środowiska, wyposażenia magazynów i kontenerami chemicznymi. Firma TŰV NORD Polska potwierdziła wartość firmy IKAPOL Marta Kozłowska pomagając w doskonaleniu zarządzania, zapewnianiu bezpieczeństwa wyrobów oraz podnoszeniu kwalifikacji naszych pracowników. Kompetencje, partnerstwo, odpowiedzialność to wyznaczniki dla wszystkich pracowników firmy IKAPOL na każdym etapie pracy, a od dziś potwierdzeniem naszych kompetencji są uzyskane akredytacje, certyfikaty oraz wewnętrzne audyty przez TŰV NORD.
IKAPOL Sp. z o.o.
Nieustanny rozwój, czyli my!
Firma IKAPOL Sp. z o.o. od wielu lat dostarcza kontenery najwyższej jakości dla swoich klientów. Każdy kontener to coś nowego. Każdy etap pracy nad kontenerem jest szczegółowo omawiany z klientem po to, aby był w pełni zadowolony z dostarczonego produktu. Wyposażamy nasze kontenery w coraz większą ilość urządzeń, nasze projekty są coraz bardziej rozbudowane. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, szukamy najlepszych rozwiązań, często niestandardowych.
Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych. Gwarantujemy utrzymanie stałej temperatury, wszystko zgodnie z parametrami zawartymi w karcie charakterystyki wydanej przez producenta chemikaliów. Wystarczy, ze otrzymamy kartę produktu, wielkość pojemnika i ilość magazynowane substancji, a dobierzemy magazyn spełniający wszystkie warunki bezpiecznego magazynowania substancji na terenie zakładu produkcyjnego.

Marta Kozłowska
właściciel firmy IKAPOL

Formularz kontaktowy
Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś informacji na stronie. Zostaw swój numer telefonu wraz z adresem pocztowym, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w wyborze oferty.

IKAPOL Sp. z o.o.
ul. Żarska 9B, 68-213 Lipinki Łużyckie
NIP: 9282097741 | REGON: 387009001 | KRS: 0000859253
+48 68 362 62 70 | biuro@kontenery-chemiczne.pl
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00-15:00
sobota: nieczynne