Magazyn chemiczny z utrzymaniem temperatury w zakresie 21-38°C przez cały rok

Kontener pod 37 pojemników typu IBC. Idea kontenera polega na załadunku pojemników IBC z jednej strony kontenera i rozładunku z drugiej strony. Pojemniki przesuwają się pod własnym ciężarem na przygotowanych półkach z rolkami. Obciążenia uwzględniają ciężar wszystkich pojemników, blokady w celu zatrzymania pojemników w najniższym miejscu półki.

Drzwi: wrota potrójne rozsuwane – po obu stronach. Dach wykonany ze spadem i orynnowaniem. Każda półka wykonana pod katem, półki wykonane z rolkami w odstępie 30 cm od średnicy rolki (półki z blokadą).

Kontener wmontowany w ścianę hali magazynowo-produkcyjnej.

WIĘCEJ ZDJĘĆ:
SZCZEGÓŁY:

• długość kontenera: 4500 mm
• głębokość kontenera: 4500 mm
• wysokość kontenera: 4800 mm
• izolacja: 100 mm
• wentylacja: 10 wymian powietrza / h
• grzejniki o dużej mocy grzewczej
• klimatyzator dwufunkcyjny z opcją grzania zimą i chłodzenia latem

URZĄDZENIA GWARANTUJĄCE UTRZYMANIE TEMPERATURY:

 WENTYLATOR GŁÓWNY
Zadaniem wentylatora jest odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz kontenera. Istnieje możliwość ustawienia czasowego wietrzenia kontenera.

 4 X GRZEJNIKI O DUŻEJ MOCY
Grzejniki są dobrane do kubatury kontenera. Mają za zadanie ogrzać pomieszczenie do zadanej temperatury, którą reguluje sterownik.

 WENTYLATOR MIESZAJĄCY
Umieszczony w górnej części kontenera, ma za zadanie zgromadzone ciepło przetransportować z górnej części kontenera do jego niższych poziomów. Przy wentylatorze jest zamontowany termostat regulujący jego pracę, po przekroczeniu zadanej temperatury jest uruchamiany wentylator.

 POMIAR TEMPERATURY
Na podstawie zadanej temperatury steruje urządzeniami grzewczymi. Czyli w momencie nagrzania kontenera do wskazanej temperatury ogrzewanie zostaje wyłączone, gdy temperatura się obniży sterownik ponownie uruchomi ogrzewanie.

 SYGNALIZATOR TEMP. MINIMALNEJ
Wydaje sygnał dźwiękowy w momencie gdy temperatura spadnie poniżej zadanej temperatury. Cały układ jest wyposażony w wyłączniki krańcowe zamontowane przy wrotach które powodują, że system nie reaguje w momencie otwarcia drzwi z rezerwą czasową.

BLOG

Aktualności / Przepisy / Porady