KONTENERY MAGAZYNOWE DO PRZECHOWYWANIA SUBSTANCJI ŁATWOPALNYCH CIEKŁYCH
w rozumieniu rozporządzenia CLP (FARBY / LAKIERY / ROZPUSZCZALNIKI)
Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Zastosowane urządzenia pracują bez ingerencji człowieka. Automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące. System logicznego sterowania wentylacją, sprzężony ze stacjonarnym systemem eksplozymetrycznym, co zapewnia wysoki poziom rozcieńczenia przewidywalnej emisji.
podstawy prawne:
Usytuowanie kontenera w stosunku do innych obiektów budowlanych zgodnie z Dz.U. 02.75.690 z późniejszymi zmianami.
Na podstawie określenia obciążenia ogniowego (parametr liczony i określony indywidualnie dla ilości magazynowanej substancji i powierzchni magazynu) możemy dobrać magazyn o odpowiedniej ognioodporności i określić oddalenie od innych budynków.

TEMPERATURA PRZECHOWYWANIA:
5-25°C przez cały rok
GRUPA WYBUCHOWOŚCI:
IIB
KLASA TEMPERATUROWA:
min. T3 (T4 / T5 / T6)
Ze względu na rodzaj emisji przechowywanych substancji wyróżniamy dwa stopnie emisji i dopasowaliśmy dla Państwa dwa rodzaje kontenerów:
AKTYWNY (1° emisji)
to kontenery w których występuje tzw. okresowa emisja. Do kontenerów można wejść i w których następuje okresowe przelewanie, pobieranie próbek lub inne prace. Mamy tu do czynienia z przechowywaniem aktywnym. Sugeruje się zastosowanie blokady drzwi, która przed wejściem pracownika dodatkowo wymusza wentylację całego pomieszczenia. Po dodatkowej wentylacji blokada zwalnia drzwi i można bezpiecznie wejść do środka.
KONSTRUKCJA KONTENERA:
ŚCIANY / DACH / DRZWI:
PODGŁODA:
URZĄDZENIA:
KONSTRUKCJA KONTENERA:
KLIMATYZATOR DWUFUNKCYJNY Z OPCJĄ GRZANIA I CHŁODZENIA
GRZEJNIK (WSPOMAGAJĄCY KLIMATYZATOR)
WENTYLATOR
SYSTEM LOGICZNEGO STEROWANIA WENTYLACJĄ GAZEX
SYGNALIZACJA ZANIKU PRACY WENTYLATORA
OFERUJEMY WYKONANIE DOKUMENTACJI:
• projekt konstrukcji z określonym obciążeniem na wiatr i śnieg
• obliczenia statyczne konstrukcji
• projekt podwykonawczy elektryczny
• dokumentacja odbiorowi instalacji elektrycznych (pomiary elektryczne)
• protokół z pomiarów skuteczności wentylacji mechanicznej
• procedura postępowania awaryjnego w przypadku rozszczelnienia wewnątrz kontenera
• protokół z badania szczelności wanny wychwytowej PN-EN ISO 3452-1:2013-08
KONTENERY MAGAZYNOWE
MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH
Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.
Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.
Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.
Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.
Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.
W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.
Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.
Zdarza się, że klient, który potrzebuje zakupić magazyn dla swojej firmy nie do końca wie jakie musi spełniać on warunki, aby był bezpieczny i funkcjonalny. Zapewniamy doradztwo zarówno w kwestii doboru wielkości kontenera, rodzajów poszycia jakie jest wymagane przy przechowywaniu konkretnych substancji chemicznych jak i odpowiednim doborze urządzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.
Nasze rozwiązania zawsze są konsultowane z uprawnionymi przedstawicielami Straży Pożarnej – co daje nam pewność że zastosowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi kontenera, jak minimalizują ryzyko zagrożenia dla środowiska. W związku z tym, że nie prowadzimy produkcji seryjnej jesteśmy w stanie dopasować się do każdego wymogu naszego klienta, zaczynając od wielkości magazynu, jego powierzchni, zastosowanych materiałów i zamontowanych urządzeń, kończąc na kolorze, wykończeniu estetycznym i wyposażeniu dodatkowym.

Jola Podkowa
inspektor ochrony przeciwpożarowej
tel.: +48 539 828 160
mail: jola@ikapol.net

Kinga Gromnicka
inspektor ochrony przeciwpożarowej
tel.: +48 531 113 435
mail: kinga@ikapol.net

Łukasz Rybak
serwis / montaż / gwarancja
tel.: +48 506 924 136
mail: konstrukcje@ikapol.net
Formularz kontaktowy
Skontaktuj się z nami, jeśli nie znalazłeś informacji na stronie. Zostaw swój numer telefonu wraz z adresem pocztowym, skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w wyborze oferty.