IKAPOL Magazynowanie substancji niebezpiecznych | PRODUCENT KONTENERÓW CHEMICZNYCH

ZADZWOŃ: +48 531 113 435 | kinga@ikapol.net | +48 68 362 62 70 | biuro@ikapol.net

IKAPOL w ciągu 10 lat działalności osiągnął zaawansowany poziom kompleksowości swoich usług w branży projektowania i produkcji magazynów (kontenerów / obiektów) do przechowywania substancji chemicznych w tym łatwopalnych, wybuchowych, agresywnych dla środowiska i ludzi. W tej chwili mamy możliwości produkcyjne i pozwolenia na wykonanie wszystkich rodzajów magazynów, regałów, boxów i innych obiektów związanych z podłożem.

IKAPOL zatrudnia specjalistów z dziedziny wentylacji, klimatyzacji i połączeń elektrycznych. Ich zadaniem jest nie tylko montaż, ale i dobór urządzeń spełniających warunki przechowywania. Mamy tu pełną kontrolę, wybieramy najlepsze urządzenia z gwarancją stabilności pracy. W przypadku magazynowania substancji niebezpiecznych, których pary i pyły tworzą z powietrzem mieszaninę wybuchową niezbędne jest zastosowanie urządzeń, które posiadają zabezpieczenie przeciwwybuchowe EX zgodnie z ATEX oraz z przeznaczeniem do danej strefy zagrożenia wybuchem.

Pewny partner i najlepsze rozwiązania

Firma Ikapol od wielu lat cieszy się nienaganną opinią u swoich klientów. Gwarantujemy doskonały stosunek ceny do jakości oferowanych przez nas magazynów. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy potrzeby klienta. Staramy się wypracować wspólne rozwiązania dotyczące wielkości kontenera, jak najlepiej zagospodarować powierzchnię magazynową oraz dobrać urządzenia dedykowane pod konkretne substancje, które są przechowywane. Wystarczy, że otrzymamy kartę charakterystyki przechowywanych mediów oraz ich ilość i wielkość pojemników. Na podstawie tych danych zaprojektujemy idealny magazyn spełniający wszystkie normy, zapewniający funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

Doświadczenie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji kontenerów. Na życzenie klienta udostępniamy referencje naszych odbiorców. Nasze magazyny można spotkać w niemalże każdym rejonie kraju.

Szybkość realizacji

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, i to on jest dla nas priorytetem w trakcie produkcji. Bardzo ważną kwestią zarówno dla nas jak i dla klienta jest terminowość dostawy oraz szybka realizacja. Często zdarza się, że klient potrzebuje kontener w bardzo szybkim czasie, z różnych powodów. Przepisy dotyczące przechowywania, magazynowania różnej chemii są coraz bardziej restrykcyjne. Środowisko naturalne jest coraz bardziej zanieczyszczone, dlatego też wymagania są coraz większe. Staramy się, aby terminy realizacji były jak najkrótsze. Przy produkcji kontenera pracuje bardzo wiele wykwalifikowanych fachowców, każdy odpowiedzialny jest za kolejne etapy produkcji i wyposażenia kontenera. Dlatego też jesteśmy w stanie dostarczyć gotowy produkt do klienta w bardzo krótkim terminie.

Elastyczność

W związku z tym, że nie prowadzimy produkcji seryjnej jesteśmy w stanie dopasować się do każdego wymogu naszego klienta, zaczynając od wielkości magazynu, jego powierzchni, zastosowanych materiałów i zamontowanych urządzeń, kończąc na kolorze, wykończeniu estetycznym i wyposażeniu dodatkowym.

Zapewniamy fachowy serwis i pełną obsługę techniczną

Kontenery dostarczane przez naszą firmę posiadają standardową 2 letnią gwarancję. Do każdego kontenera dostarczana jest dokumentacja techniczna, instrukcje obsługi, konserwacji. Służymy pomocą w każdej sytuacji, w szczególności przeprowadzamy na życzenie klienta szkolenia dla pracowników obsługujących magazyny, aby jak najlepiej i najefektywniej mogli wykorzystać wszystkie możliwości pracy zastosowanych urządzeń. Nasze kontenery są systematycznie serwisowane, aby zapewnić jak najlepszą i najdłuższą pracę wszystkich urządzeń.

jakość za najlepszą cenę

Kontenery produkowane przez firmę Ikapol są najwyższej jakości. W zależności od potrzeby stosujemy różne komponenty do ich budowy. Wiele lat doświadczenia i wiele zrealizowanych projektów pozwoliły wypracować nam u naszych dostawców najlepsze ceny, przez co możemy zaoferować atrakcyjne ceny, nie tracąc na jakości, stosując materiały najwyższej klasy.

Serwis

Firma Ikapol gwarantuje serwis dostarczonych kontenerów zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym. Realizowany on jest przez producenta magazynu a nie przez przypadkowy punkt serwisowy. Częstotliwość serwisów jest ustalana indywidualne, w zależności od rodzaju zastosowanych urządzeń, i rodzaju ich pracy. Regularny serwis zapewnia prawidłową pracę, zmniejszenie ryzyka awarii i co za tym idzie bezpieczne i prawidłowe magazynowanie substancji chemicznych. Doceniamy dbałość naszych klientów o dostarczone przez nas magazyny, i w przypadku regularnego serwisu przedłużamy gwarancję na urządzenia z 2 na 3 lata.

Doradztwo

Zdarza się, że klient, który potrzebuje zakupić magazyn dla swojej firmy nie do końca wie jakie musi spełniać on warunki, aby był bezpieczny i funkcjonalny.
Zapewniamy doradztwo zarówno w kwestii doboru wielkości kontenera, rodzajów poszycia jakie jest wymagane przy przechowywaniu konkretnych substancji chemicznych jak i odpowiednim doborze urządzeń zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami. Nasze rozwiązania zawsze są konsultowane z uprawnionymi przedstawicielami Straży Pożarnej – co daje nam pewność że zastosowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi kontenera, jak minimalizują ryzyko zagrożenia dla środowiska.

Usługi dodatkowe

Sam kontener to nie wszystko! Ważne jest jego jak najlepsze zagospodarowanie i eksploatacja. Nasze magazyny mogą być dodatkowo wyposażone w różnego rodzaju regały, zestawy sorbentów, szafki BHP, środki ochrony indywidualnej i inne potrzebne w codziennej eksploatacji materiały. Klient jest obsługiwany kompleksowo – staramy się patrzeć globalnie ja wszystkie jego potrzeby.

Dlaczego warto nam zaufać ?

Problem odpowiedniego przechowywania i magazynowania substancji chemicznych jest bardzo duży. Nierzadko firmy, które używają różnych substancji chemicznych lub muszą magazynować odpady nie bardzo wiedzą jak to robić. Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska. Nad każdym projektem pracuje sztab wykwalifikowanych ludzi, zaczynając od pracowników produkcji, elektryków kończąc na opinii Straży Pożarnej.

Zaangażowanie i pasja

Każdy kontener, który zostaje dostarczony do klienta jest naszym najważniejszym dzieckiem. Ludzie, którzy go tworzą robią to z pasją i zaangażowaniem. Każda realizacja to nowa przygoda, nowe doświadczenia, nowe coraz to nowocześniejsze rozwiązania.