IKAPOL Magazynowanie substancji niebezpiecznych | PRODUCENT KONTENERÓW CHEMICZNYCH

ZADZWOŃ: +48 531 113 435 | kinga@ikapol.net | +48 68 362 62 70 | biuro@ikapol.net

Magazyny (komory grzewcze) przeciwpożarowe na wymiar - od projektu po wykonanie (Kontenery chemiczne - Magazyny przeciwpożarowe - IKAPOL)

Kontenery chemiczne na wymiar – od projektu po wykonanie

Magazyny służące do przechowywania w nich substancji chemicznych, które są łatwopalne lub niebezpieczne dla ludzi wykonuje się ze stali najwyższej jakości. Aby spełniały swoją funkcję ochronną muszą być one przede wszystkim odporne na działanie substancji chemicznych oraz urazów mechanicznych, ale także powinny być odporne na ogień, który jest szczególnym zagrożeniem w czasie pożaru. Kontenery chemiczne są wykonywane tak, aby spełniały wszelkie wymagania norm europejskich oraz polskich, dotyczących przechowywania substancji niebezpiecznych. Magazyny mogą być wyprodukowane na wymiar. Jest to idealne rozwiązanie spełniające oczekiwania klientów zainteresowanych zakupem takich magazynów.

Magazyny chemiczne powinny znaleźć się w takich zakładach i miejscach pracy, w których pracownicy mają styczność z różnego rodzaju substancjami zagrażającymi zdrowiu. Są one wykonane z tworzywa o wysokiej jakości co pozwala na bezpieczne magazynowanie bez obaw przed jakimikolwiek wyciekami. Konstrukcja kontenerów chemicznych jest bardzo stabilna i chroni także przed czynnikami pochodzącymi z zewnątrz, na przykład przed pożarem.

 

Każdy pracodawca ma obowiązek odpowiedniego magazynowania substancji, które są niebezpieczne dla ludzi. Przepisy mówiące o magazynowaniu niebezpiecznych substancji są złożone i różnorodne.  Jednak często zdarza się, że wiele uregulowań daje jakiś zakres swobody. Przed zakupem odpowiedniego kontenera chemicznego należy najpierw ocenić skalę zagrożeń i dopiero zastosować środki zapobiegawcze niebezpieczeństwom, które mogą zagrażać człowiekowi.

Wyróżnia się kilka rodzajów magazynów na substancje chemiczne, jakimi są między innymi magazyny regałowe i takie z możliwością wchodzenia. Składy materiałów niebezpiecznych mogą okazać się zbyt małe. Wtedy stosuje się magazyny substancji niebezpiecznych. Wśród nich wyróżnia się magazyny regałowe i takie z możliwością wchodzenia. Mogą być one wykonane pod indywidualne zamówienia według potrzeb klienta, który ma na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom swojej firmy.

Magazyny substancji chemicznych, które mają możliwość wchodzenia powinny być przede wszystkim bezpieczne dla użytkowników. Systemy kontenerów chemicznych, do których można wchodzić są wyposażone w regały, na których można odpowiednio i co najważniejsze zgodnie z przepisami poukładać małe pojemniki. W sytuacjach,  gdy materiały, które miały być przechowywane w kontenerach z możliwością wchodzenia nie mieszczą się w nich to należy zastosować magazyny regałowe. Składy wyposażone w regały są przeznaczone do magazynowania w nich przede wszystkim beczek lub zbiorników. Magazyny regałowe można z jednej strony obsłużyć z pomocą wózków paletowych lub widłowych. Posiadają one wentylację, dzięki której substancje niebezpieczne mogą być magazynowane bez konieczności ich otwierania. W przypadku jeżeli kontener regałowy nie może być postawiony w odpowiednio bezpiecznej odległości od innych budynków to musi on posiadać zabezpieczenie przed ewentualnymi pożarami.

źródło artykułu: www.ikapol.net