68 362 62 70
+48 539 828 160
68 362 62 70
+48 531 113 435
CERTYFIKACJA:

DIBt | CE | ISO 1090 | WPQR | ISO 9001 | ISO 3834

MAGAZYNOWANIE OLEJÓW / SMARÓW

Kontener chemiczny do magazynowania substancji niebezpiecznych

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Kontener chemiczny do magazynowania substancji niebezpiecznych
OPIS

Kontener chemiczny do magazynowania substancji niebezpiecznych – stabilna spawana konstrukcja z profili zamkniętych ze stali certyfikowanej.

Ściany oraz dach wykonane z certyfikowanych płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej, które jako jedyne posiadają rdzeń niepalny (wełna skalna). Płyty o grubości 100mm.

Podłoga pełniąca równocześnie funkcję wanny wychwytowej wykonana ze stali cynkowanej z wyjmowanymi kratami cynkowanymi ogniowo. Szczelna wanna wychwytowa, której zgodnie z normą EN ISO 3452-1 przeprowadzono badanie penetracyjne.

Drzwi dwuskrzydłowe o wymiarze odpowiadającym krótszej ścianie kontenera. Wykonane z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną o grubości 60mm. Zamykane na zamek.

Urządzenia to wentylator mechaniczny zapewniający cykliczną wymianę powietrza. Dodatkowo w celu ogrzania wstawiony został grzejnik elektryczny o mocy 1,5 kW. Standardowo oczywiście w środku znajduje się również oświetlenie. W górnej części kontenera znajdują się uchwyty umożliwiające podnoszenie magazynu przy pomocy dźwigu i późniejszy jego transport.

GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.