
MAGAZYNOWANIE SUBSTANCJI NIEBEZPIECZNYCH
Kontener magazynowy do przechowywania materiałów niebezpiecznych


OPIS
Kontener dwupoziomowy do przechowywania materiałów niebezpiecznych – utrzymanie temperatury na poziomie pomiędzy 15°C – 25°C. Wentylacja mechaniczna EX zgodnie z ATEX.
Dwupoziomowy kontener magazynowy izolowany certyfikowaną płytą warstwową i drzwiami przesuwnymi. Kontener pomieści 32 palety euro w dwóch rzędach na dwóch poziomach.
Wanna wychwytowa o pojemności 2200 litrów wyposażona została w chemoodporne wkładki do wanny wychwytowej wykonane z wysokiej jakości kwasoodpornego polietylenu. Nośność podłogi na poziomie 1000kg/m2.
Kontener techniczny w pełni zautomatyzowany, wyposażony w system chłodzenia i ogrzewania w wykonaniu przeciwwybuchowym zgodnie
z dyrektywą ATEX z gwarancją utrzymania temperatury na poziomie pomiędzy 15°C – 25°C. Wentylacja mechaniczna oraz oświetlenie wewnętrze magazynu przystosowane do strefy zagrożenia wybuchem.
GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych
KONTENERY MAGAZYNOWE
MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH
Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.
Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.
Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.
Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.
Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.
W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.
Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.