68 362 62 70
+48 539 828 160
68 362 62 70
+48 531 113 435
CERTYFIKACJA:

DIBt | CE | ISO 1090 | WPQR | ISO 9001 | ISO 3834

MAGAZYNOWANIE OLEJÓW / SMARÓW

Kontener techniczny izolowany dwupoziomowy dwustronny

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Kontener techniczny izolowany dwupoziomowy do przechowywania substancji niebezpiecznych
OPIS

Kontener dwupoziomowy dwustronny. Stabilna spawana konstrukcja stalowa z profili zamkniętych ze stali certyfikowanej.

Kontener zgodnie z wytycznymi zamawiającego przeznaczony jest do przechowywania materiałów niebezpiecznych, a dokładniej ośmiu palet 1200 x 1200 mm z beczkami 200 litrów ze smarem (32szt.).

Ściany oraz dach wykonane z certyfikowanych płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 100 mm. Podłoga pełniąca równocześnie funkcję wanny wychwytowej z wyjmowanymi kratami ocynkowanymi – nośność 1100 kg/m2.

Zastosowanie przesuwnych drzwi dwuskrzydłowych na dwóch dłuższych ścianach kontenera umożliwia łatwiejszy załadunek i rozładunek nawet przy bardzo ograniczonym miejscu.

Drzwi wykonane z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną o grubości 60mm. Zgodnie z wytycznymi zamawiającego kontener wyposażony został w grzejniki olejowe, które z uwagi na ograniczone miejsce umieszczone zostały na dwóch krótszych ścianach.

Grzejniki posiadają precyzyjne termostaty, wyświetlacz LCD oraz programator tygodniowy. Kontener posiada również wewnętrzne oświetlenie oraz na życzenie klienta wewnętrzne gniazdo 230V. Dodatkowo do wanny wychwytowej włożone zostały czujniki wycieku.

GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.