68 362 62 70
+48 539 828 160
68 362 62 70
+48 531 113 435
CERTYFIKACJA:

DIBt | CE | ISO 1090 | WPQR | ISO 9001 | ISO 3834

MAGAZYNOWANIE OLEJÓW / SMARÓW

Kontener techniczny izolowany dwupoziomowy do przechowywania substancji niebezpiecznych

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Kontener techniczny izolowany dwupoziomowy do przechowywania substancji niebezpiecznych
OPIS

Dla klienta z Litwy wyprodukowaliśmy dwa kontenery izolowane dwupoziomowe.

W całości wykonane ze stabilnej spawanej konstrukcji z profili zamkniętych ze stali certyfikowanej. Kontenery zgodnie z wytycznymi zamawiającego przeznaczone do przechowywania substancji niebezpiecznych.

Ściany oraz dach wykonane z certyfikowanych płyt warstwowych z rdzeniem z wełny mineralnej o grubości 100 mm. Podłoga pełniąca równocześnie funkcję wanny wychwytowej wykonana z blachy stalowej ze zdejmowaną kratą ocynkowaną o nośności 1100kg/m2.

W kontenerze półka ze zdejmowaną kratą ocynkowaną umożliwiająca składowanie dwupoziomowe. Zastosowanie zostały przesuwne drzwi dwuskrzydłowe. Drzwi wykonane z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną o grubości 60 mm.

Zgodnie z wytycznymi zamawiającego w kontenerze zastosowana jest jedynie wentylacja grawitacyjna. Zamawiający w swoich wymaganiach podkreślił konieczność utrzymania 15 cm przerwy pomiędzy kontenerem, a fundamentem/ziemią.

GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.