68 362 62 70
+48 539 828 160
68 362 62 70
+48 531 113 435
CERTYFIKACJA:

DIBt | CE | ISO 1090 | WPQR | ISO 9001 | ISO 3834

MAGAZYNOWANIE SUBSTANCJI NIEBEZPIECZNYCH

Magazyn chemiczny dwustronny izolowany na 24 IBC z utrzymaniem temperatury

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Magazyn chemiczny dwustronny izolowany na 24 IBC z utrzymaniem temperatury
OPIS

Prezentowany kontener chemiczny wykonany został z najwyższej jakości materiałów certyfikowanych. Stabilna spawana konstrukcja z profili zamkniętych, całość zabezpieczona antykorozyjnie.

Kontener magazynowy izolowany zgodnie z wytycznymi zamawiającego miał umożliwiać łatwy dostęp do w sumie 24 pojemników IBC minimum raz dziennie stąd zastosowane zostało jego dwustronne otwieranie. Pracownicy mogą w tym samym czasie wstawiać bądź wyładowywać pojemniki.

Standardowo jak w prawie każdym naszym kontenerze podłoga pełni funkcję szczelnej wanny wychwytowej, na której znajduje się zdejmowana cynkowana krata. Każda wanna przechodzi badania penetracyjne złączy spawanych w oparciu o normę EN ISO 3452-1.

Ściany i dach wykonane z płyty warstwowej wypełnionej wełną mineralną (niepalna wełna skalna), podłoga również posiada izolację z płyty warstwowej.

Przechowywane substancje nie posiadają właściwości wybuchowych stąd zastosowaliśmy zwykłe urządzenia zapewniające odpowiednią wymianę powietrza (wentylacja mechaniczna) jak i te odpowiedzialne za dogrzanie kontenera (grzejniki).  

Zewnętrznie kontener ma wymiar: 7,8m x 3,2m x 3,8m idealny dla magazynowania 24 pojemników IBC i dodatkowo zmieszczenia na dwóch krótszych bokach grzejników.

GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.