IKAPOL Magazynowanie substancji niebezpiecznych | PRODUCENT KONTENERÓW CHEMICZNYCH

ZADZWOŃ: +48 531 113 435 | kinga@ikapol.net | +48 68 362 62 70 | biuro@ikapol.net

MAGAZYN OGNIOODPORNY PRZECIWPOŻAROWY REI120

Magazyn ognioodporny do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Magazyn ognioodporny do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych
OPIS

Prezentowany kontener ognioodporny wykonany został z najwyższej jakości materiałów certyfikowanych. Stabilna spawana konstrukcja z profili zamkniętych, całość zabezpieczona antykorozyjnie oraz ognioodpornie do poziomu R120.

Magazyn ognioodporny zgodnie z wytycznymi zamawiającego przeznaczony jest do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych.

Standardowo jak w prawie każdym naszym kontenerze podłoga pełniąca funkcję szczelnej wanny wychwytowej ze zdejmowaną kratą ocynkowaną po przejściu badań penetracyjnych złączy spawanych w oparciu o normę EN ISO 3452-1.

Trzy pary ognioodpornych drzwi dwuskrzydłowych pozwolą na bezpieczne i szybkie wkładanie pojemników z zewnątrz. Do kontenera chemicznego ognioodpornego mogą również wejść sami pracownicy, dzięki jednoskrzydłowym drzwiom znajdującym się na krótszej ścianie oraz stworzonym przez nas na wymiar schodkom.

W magazynie ognioodpornym istnieje możliwość magazynowania jednopoziomowego jak i dwupoziomowego, dzięki zastosowaniu systemu regałów ze stali ocynkowanej.

Przechowywane substancje posiadają również właściwości wybuchowe stąd wszystkie urządzenia jak i cała instalacja wewnętrza jest w wykonaniu przeciwwybuchowym zgodnie z dyrektywą ATEX.

Wentylacja, ogrzewanie jak i chłodzenie wszystko dostosowane do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, dodatkowo na życzenie klienta w kontenerze znajduje się dualna optyczna czujka do wykrywania pożaru w obszarach potencjalnie zagrożonych eksplozją w strefach 1 i 2.

GALERIA