68 362 62 70
+48 539 828 160
68 362 62 70
+48 531 113 435
CERTYFIKACJA:

DIBt | CE | ISO 1090 | WPQR | ISO 9001 | ISO 3834

MAGAZYN OGNIOODPORNY PRZECIWPOŻAROWY REI120

Magazyn ognioodporny do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych

Certyfikacja IKAPOL - Magazyny chemiczne przeciwpożarowe ognioodporne
Magazyn ognioodporny do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych
OPIS

Prezentowany kontener ognioodporny wykonany został z najwyższej jakości materiałów certyfikowanych. Stabilna spawana konstrukcja z profili zamkniętych, całość zabezpieczona antykorozyjnie oraz ognioodpornie do poziomu R120.

Magazyn ognioodporny zgodnie z wytycznymi zamawiającego przeznaczony jest do pasywnego przechowywania substancji łatwopalnych.

Standardowo jak w prawie każdym naszym kontenerze podłoga pełniąca funkcję szczelnej wanny wychwytowej ze zdejmowaną kratą ocynkowaną po przejściu badań penetracyjnych złączy spawanych w oparciu o normę EN ISO 3452-1.

Trzy pary ognioodpornych drzwi dwuskrzydłowych pozwolą na bezpieczne i szybkie wkładanie pojemników z zewnątrz. Do kontenera chemicznego ognioodpornego mogą również wejść sami pracownicy, dzięki jednoskrzydłowym drzwiom znajdującym się na krótszej ścianie oraz stworzonym przez nas na wymiar schodkom.

W magazynie ognioodpornym istnieje możliwość magazynowania jednopoziomowego jak i dwupoziomowego, dzięki zastosowaniu systemu regałów ze stali ocynkowanej.

Przechowywane substancje posiadają również właściwości wybuchowe stąd wszystkie urządzenia jak i cała instalacja wewnętrza jest w wykonaniu przeciwwybuchowym zgodnie z dyrektywą ATEX.

Wentylacja, ogrzewanie jak i chłodzenie wszystko dostosowane do pracy w strefie zagrożenia wybuchem, dodatkowo na życzenie klienta w kontenerze znajduje się dualna optyczna czujka do wykrywania pożaru w obszarach potencjalnie zagrożonych eksplozją w strefach 1 i 2.

GALERIA
MAGAZYNY CHEMICZNE
magazyny substancji niebezpiecznych

KONTENERY MAGAZYNOWE

MAGAZYNOWANIE MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH

Nasza firma zapewnia fachowe doradztwo zarówno w określeniu potrzeb magazynowych, wielkości oraz rodzaju kontenera jak i konieczności zastosowania konkretnych urządzeń, aby środki chemiczne magazynowane były bezpiecznie zarówno dla ludzi i środowiska.

Wszystkie kontenery powstają pod indywidualne potrzeby magazynowania, zgodnie z zakresem temperatur, dopuszczalnej wilgotności i wielkości przechowywanych mediów chemicznych.

Dla tej grupy produktów przygotowaliśmy kontenery magazynowe z wyposażeniem EX zgodnie z dyrektywą 2014/34/UE ATEX. Urządzenia pracują bez ingerencji człowieka.

Wkładka chemoodporna w wannie ociekowej – automatyka steruje pracą i w zależności od konieczności załączane są urządzenia grzejące lub chłodzące.

Materiał wybuchowy musi zostać zaklasyfikowany do grupy. Parametry przechowywania wymagalne wg. karty charakterystyki. Najczęściej temperatura przechowywania jest na poziomie 5-25°C.

W rozumieniu rozporządzenia CLP oraz ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (UO2) (Dz. U. z 2018 r. poz. 992, z późn. zm.). Kontenery do magazynowania odpadów mogą być wykonane w wersji bez izolacji z wentylacją grawitacyjną.

Wśród producentów i dystrybutorów nadtlenków organicznych coraz częściej można zauważyć tendencję do posiłkowania się normami US NFPA 430 oraz US NFPA 432, które obowiązują w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zasada działania polega na załadunku ze strony załadunkowej magazynu, produkty pod siłą własnego ciężaru i grawitacji przemieszczają się w dół.