Zewnętrzny magazyn chemiczny do przechowywania substancji niebezpiecznych dla środowiska i łatwopalnych

Kontener przystosowany do przechowywania aktywnego i pasywnego substancji niebezpiecznych. Solidna konstrukcja ramowa z profili zamkniętych i kształtowników walcowanych. Wszystkie ściany boczne, dach , drzwi i podłoże całkowicie izolowane cieplnie z izolacją z wełny mineralnej niepalne – A2 zgodnie z normą DIN 4102-1. Zatwierdzone do przechowywania płynów łatwopalnych i wszystkich materiałów szkodliwych dla wody – wanny ociekowe wykonane zgodnie z europejską normą doboru wanien. Wanna wychwytowa z 5 mm blachy stalowej przystosowana do węglowodorów chlorowych WZ 2.2 (szczelnie spawana). Półki kratowe wyjmowane ocynkowane ogniowo. Tylna i boczne ściany zabudowane regałami z regulowana wysokością półek do składowania pojemników różnej wielkości. Drzwi podwójne otwierane na oścież (2280 x 2343 mm). Kontener posiada agregat prądotwórczy zasili wszystkie elementy z wyposażenia kontenera, agregat zamknięty i zadaszony.

Kontener dopasowany do przechowywania substancji łatwopalnych:
• izopropanol,
• metyloetyloketon.

Warunki konieczne (wynikające z kart charakterystyk) do przechowywania substancji:
• zakres temperatur 15 – 25°C przez cały rok,
• wentylacja EX na poziomie 10 wymian/ h
• wanna ociekowa zbiorcza – ochrona środowiska,
• klimatyzator EX 2 funkcyjny działający w jako urządzenie chłodzące i zimą jako grzejące.

Kontener posiada system alarmowy składający się z przycisku przywołania pomocy, czujki optycznej dymu, powiadomienie SMS + syrena zewnętrzna

WIĘCEJ ZDJĘĆ:
SZCZEGÓŁY:

• długość kontenera: 3500 mm
• głębokość kontenera: 3500 mm
• wysokość kontenera: 2500 mm
• obciążenie dachu: 110 kg/m2
• obciążenie wanny wychwytowej: 2000 kg/m2

URZĄDZENIA ZNAJDUJĄCE SIĘ W KONTENERZE:

 AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY
Umieszczony na zewnątrz kontenera zabezpieczony obudową przed warunkami atmosferycznymi, jest podłączony do gniazda na obudowie szafy sterującej kontenera. W sytuacjach awaryjnych tj. brak zasilania stanowi źródło energii dla szafy sterowniczej. Zespół prądotwórczy automatycznie po zaniku zasilania z sieci włączy się. W szafie SZR przełączy zasilanie z sieci na zasilanie z agregatu.

 KLIMATYZATOR EX ATEX
Zadaniem zainstalowanego klimatyzatora w wersji przeciwwybuchowej jest m.in. obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Klimatyzator może również pełnić funkcję grzewczą w kontenerze.

 WENTYLATOR HCBT EX ATEX
Zadaniem zamontowanego wentylatora dedykowanego dla strefy EX umieszczonego na prawej wewnętrznej ścianie kontenera jest odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza na zewnątrz pomieszczenia.

GRZEJNIK ELEKTR. 2KW EX ATEX
Grzejnik elektryczny jest dobrany do kubatury kontenera. Ma za zadanie ogrzać pomieszczenie do zadanej temperatury, którą reguluje sterownik.

 CZUJNIK TEMPERATURY
Mierzy temperaturę w kontenerze. Gdy temperatura przekroczy 25 °C przekazuje informację dla sygnalizatora akustyczno-świetlnego.

 SYGNALIZATOR ALARMOWY
Odbiera sygnał od czujnika temperatury. W momencie gdy temperatura przekracza 25 °C wydaje sygnał akustyczny oraz świetlny. Sygnalizator również wydaje sygnał akustyczno-świetlny w momencie zaniku napięcia.

 GNIAZDO ELEKTRYCZNE EX ATEX
Gniazdo wtyczkowe zamontowane w wersji dla strefy Ex 230V, 16A.

OŚWIETLENIE EX ATEX
Oświetla wnętrze kontenera. Przeznaczona jest do zastosowań w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem, przy obecności łatwopalnych oparów, gazów, pyłu. Oprawa o mocy 2 x 58W i szczelności IP66.

BLOG

Aktualności / Przepisy / Porady